põlva väikeloomakliinik, põlva loomakliinik, põlva looma kliinik, põlva kliinik, polva väikeloomakliinik, polva loomakliinik, polva looma kliinik, polva kliinik, loomakliinik, väikeloomakliinik
Kontakt > Soovitused

Soovitused


  • Õigeaegne sise- ja välisparasiitide tõrje tugevdab teie lemmiku immuunsüsteemi. Täiskasvanud koertele ja kassidele soovitame ussirohtu anda kord kvartalis. Kuni 6 kuu vanustele kutsikatele ja kassipoegadele on parasiitide tõrjet mõistlik teha iga kuu. Siseparasiitide tõrje preparaate on saadaval tablettidena, pastana ja turja nahale tilgutatavate tilkadena.
  • Iga-aastane vaktsineerimine nakkushaiguste vastu väldib teie lemmiklooma haigestumist nakkushaigustesse. Marutaudi vastu vaktsineerimine on Eestis kohustuslik. 10 päeva enne vaktsineerimist on soovitav loomale teha siseparasiitide tõrje.
  • Iga loomaomanik peaks regulaarselt kontrollima oma lemmiku kõrvu ja hambaid. Muutuste täheldamisel pöörduge oma loomaarsti poole.
  • Mikrokiipimine ja registrisse kandmine võimaldab kaduma läinud ja leitud loomade kiirema koju jõudmise. Mikrokiip paigaldatakse loomaarsti poolt looma kaela piirkonda naha alla. Kiibi olemasolu on vajalik ka loomadega reisimisel ja näitustel käimiseks. Paljudes omavalitsustes on loomade kiipimine tehtud kohustuslikuks.
  • Lemmikloomadega reisimiseks on vajalik nn Europassi olemasolu. Passi saab väljastada ainult märgistatud loomale. Paljudesse riikidesse reisimiseks kehtivad veel lisanõuded. Infot selle kohta küsi oma loomaarstilt.
Põlva Väikeloomakliinik
Home Home